Витратні матеріали

Кола
Свердла
Електроди
Відобразити як Сітка Список

5 елементи(ів)

на сторінку
Сортувати у порядку збільшення
Відобразити як Сітка Список

5 елементи(ів)

на сторінку
Сортувати у порядку збільшення

Початок виробництва і широкого застосування в промислових цілях зварювальних електродів відноситься до 1928 року. Якість зварювання змінилося в кращу сторону з виникненням нового винаходу - зварювального дроту з покриттям. Це електрод, на поверхні якого нанесено покриття, пов'язане з металом електродного стрижня. Розміри електродів коливаються від 150 до 450мм в довжину і в діаметрі від 1,6 до 8,0 мм.

Призначення електродів полягає в тому, що вони повинні запалювати дугу, переміщати її в просторі, розплавляти основний і присадний матеріал, створювати зварювальний шов необхідної конфігурації і належної якості. Основне завдання електрода це стабільне горіння зварювальної дуги і утворення шва на металі з необхідними для подальшої експлуатації якостями - міцності, пластичності, стійкості проти корозії, ударної в'язкості. В цілому покриття електрода має забезпечити легке запалювання і стійке горіння дуги, рівномірний розплавлення покриття і стрижня, високу продуктивність без особливих втрат у вигляді розбризкування і чаду, освіта металевого безпористого шва потрібного хімічного складу. Сам процес зварювання повинен бути мінімально токсичним для людини і навколишнього середовища.

Виробництво електродів

Процес виробництва електродів починається з того, що сталевий дріт ретельно випрямляють і ріжуть на стрижні потрібної довжини. Потім з поверхні підготовленої дроту видаляють іржу і всілякі забруднення і виробляють глину. Обмазка повинна бути якісно подрібнена, так як в подальшому ході експлуатації електродів це буде впливати на якість шва. В сучасних умовах при виготовленні зварювальних електродів головний спосіб нанесення обмазки це опресовування, її роблять під впливом високого тиску на спеціальних електродних пресах. Потім їх висушують. Зберігати зварювальні електроди необхідно в сухому опалювальному приміщенні, таке дбайливе ставлення вбереже їх від псування.

Маркування електродів

Маркування зварювальних електродів говорить про те, що вони мають різні характеристики і використовуються для робіт з різними металами. Якщо треба різати або зварювати низьколеговані сталі і сплави беруться нержавіючі зварювальні електроди. Якщо працюють з кольоровими металами, то використовують не плавкі електроди, в основному з вольфраму з різними присадками.

Показати більше