Лист гарячекатаний

Ми не можемо знайти товари, відповідні вибору.

Гарячекатаний прокат призначений для виготовлення труб для нафтогазопроводів (включаючи трубопроводи, що експлуатуються при низьких температурах і під високим тиском), для будівництва інфраструктурних об'єктів, суднобудування і широко застосовується в конструкціях посудин, що працюють під тиском, а також в енергетиці і машинобудуванні.

Вихідним матеріалом (підкатом) для листопрокатного виробництва є сляби, які на безперервних станах гарячої прокатки нагрівають і обжимають до отримання смуги або листа необхідної товщини.

У процесі гарячої прокатки й охолодження поверхні гарячекатаної смуги або листа покривається окалиною, що є наслідком процесів окислення поверхні металу при взаємодії з навколишнім середовищем. Окалину видаляють травленням на безперервно-травильних агрегатах. Травленню передує механічне видалення окалини (смугу перегинають між роликами і одночасно розтягують). Як правило, окремі рулони перед травленням зварюють для збільшення їх маси.

Гарячекатані протруєні рулони і листи, в свою чергу, є підкатом для виробництва холоднокатаного листа.

Якщо порівнювати холоднокатаний листовий прокату з гарячекатаним, то для отримання холоднокатаного листового прокату потрібні великі енерговитрати через енергоємний відпал в ковпачкових печах і великого числа наступних обтиснень, кожне з яких призводить до зміцнення матеріалу, для відновлення його пластичних властивостей доводиться проводити відпал. Тому при одних і тих же товщині листового прокату гарячекатаний прокат має меншу питому вартість. Однак гарячекатаний прокат поступається холоднокатаного в точності виготовлення і якості поверхні. Крім цього, листи і смуги менше 0,5 мм методами гарячої прокатки не виробляють.

Показати більше