Усі люди у глибині душі будівельники. Бажання зводити будівлі виникає у нас ще в дитячі роки, коли ми дбайливо збираємо тендітні конструкції з різнокольорових картонних кубиків. Але час не стоїть на місці, і масштаби наших будівельних робіт зростають. Настає мить, коли на зміну мріям про уявні повітряні замки приходять цілком реальні питання про майбутнє житло. Ну що ж, тоді настав час познайомитися з будівельним матеріалом, побачивши якого ваші дитячі кубики сором'язно червоніють. Зустрічайте керамічні блоки. Як правило, термін "кераміка" (грецьк. keramos - глина) включає будь-яку продукцію неметалічного і неорганічного складу, яка виробляється під впливом високої температури і зазнає процесу охолодження в кінці обробки. У будівельній справі під «керамічними» розуміють вироби, виготовлені шляхом формування та випалу глин. Значення кераміки для будівельних матеріалів складно переоцінити: по-перше, вони міцні, стійкі і надійні; по-друге, презентабельні та декоративні.

Ні для кого не секрет, що керамічні вироби виконують у будівельній роботі досить різноманітні функції, згідно з якими їх умовно поділяють на стінові, покрівельні та облицювальні матеріали, плитки для підлоги, заповнювачі для керамзиту та аглопориту, а також матеріали спеціального призначення.

На якийсь час відклавши всі ці, безумовно, важливі тонкощі будівельної практики, звернемо нашу увагу на незамінну стінову деталь, без якої не зводиться жоден будинок, а саме цегла. Цей на вигляд непривабливий фрагмент обпаленої глини досяг у своєму розвитку просто приголомшливих результатів. Посудіть самі, його видозмінені форми - повнотілі, порожнисті, полуторні, подвійні, великоформатні цеглини і порожнисті керамічні блоки - знайшли гідне застосування в будівельній справі. Особливий інтерес викликають так звані «керамічні блоки», які дозволяють спорудити одношарову стіну без зайвого клопоту.

Структура будь-якого керамічного блоку таїть у собі особливу таємницю: по всьому діапазону глиняної конструкції рівномірно розташовано безліч наскрізних каналів малої площі перерізу. Крім того, зовнішня поверхня блоку покрита безліччю виступів і виїмок, що нагадують дивовижний замок. Все це неспроста, адже коли блоки стикуються в один безперервний ряд, опуклості одного блоку ідеально стуляються з пазами іншого на кшталт головоломок. Таким чином, ми досягаємо безрозчинної фіксації елементів у горизонтальних рядах.

Керамблоки відрізняються міцністю та високою несучою здатністю, подібною до цегляної кладки. Їхня витривалість по відношенню до біологічних впливів обумовлена ​​інертністю матеріалу. Що стосується теплової інерційності, то керамічні блоки мають нею повною мірою, що забезпечує правильний розподіл холоду та тепла, відсутність перепадів температур. Фактично, люди, які звели будинок з подібних блоків, можуть забути про додаткове утеплення. А якщо стане по-справжньому гаряче, керамічні блоки здадуться не відразу, адже вони мають високу пожежостійкість.