Потреба у матеріалах, що мають високі характеристики міцності та теплоізоляції, значно зросла останніми роками. Зумовлено це посиленням вимог, що пред'являються до теплозахисних функцій будівельних конструкцій і збільшенням витрат на енергоносії. Тому увага багатьох забудовників зараз дедалі більше звернена у бік газобетону автоклавного. Цей матеріал вважатимуться унікальним. Він поєднує в собі властивості, які притаманні натуральному дереву та каменю.

Енергозбереження та теплоізоляція

Переваги газобетону значні порівняно з іншими матеріалами. Насамперед він відрізняється низькою теплопровідністю (0,12 Вт/м °С), завдяки чому при будівництві будівлі товщину стіни можна зменшити до 0,4 метрів. Забезпечуються такі властивості газобетону завдяки тому, що в його товщі поступово розподіляються повітряні бульбашки і тому тепло погано передається. Таким чином, стіни, виготовлені з цього матеріалу, тепле повітря утримують усередині приміщення і частково акумулюють тепло самі. До того ж вони при цьому "дихають". Щоб між собою з'єднати блоки, використовують клейові суміші. У цьому випадку шов не перевищує 3 мм, завдяки чому мінімізується так званий «місток холоду». Отже, будь-якої пори року в приміщенні забезпечується клімат сприятливий для людини, а витрати на кондиціювання приміщення влітку та опалення в зимовий період скорочуються приблизно на 20-30%. Тому роблячи вибір між газобетоном і деревом, багато забудовників віддають перевагу саме газобетону. Адже цей матеріал має не лише чудові експлуатаційні якості, а й низьку вартість.

Газобетон 1

Швидкість кладки та економічність

Один квадратний метр стіни з газобетону дорівнює по масі лише 20 кілограмів. Один такий блок має об'єм 0,045 м3, це приблизно дорівнює об'єму 15-20 цеглин. Тому при будівництві будівель з даного матеріалу не потрібно споруджувати посилений або складний фундамент, до того ж знижується трудомісткість кладки. Результат: термін здачі об'єкта будівництва в експлуатацію знижується, витрати на його зведення скорочуються.

Екологічна безпека

Виробляються газобетонні блоки із суміші вапна, цементу, піску та алюмінієвого порошку. Тому токсичних речовин у довкілля вони не виділяють. До того ж вони не гниють, вплив грибка і плісняви ​​не піддаються. Якщо порівнювати газобетон у плані екологічної безпеки з будь-якими іншими матеріалами, то порівняння буде виключно на користь газобетону.

Геометрична точність розмірів та легкість обробки

Газобетон 2

Блоки з газобетону добре пиляються, ріжуться, фрезеруються, свердляться і навіть стругаються. Форму надати їм можна абсолютно будь-яку. Причому, щоб виконати всі ці операції, ніякі спеціальні інструменти абсолютно не потрібні. Блоки із газобетону характеризуються точною геометрією. За рахунок цього укладання їх спрощується та мінімізується товщина швів.

Довговічність, міцність, морозостійкість

Блоки з газобетону мають високий рівень міцності на стиск (28–40 кгс/см³), а також відрізняються високими експлуатаційними ресурсами та зносостійкістю. Блоки пожежобезпечні, тому можуть застосовуватися для будівництва:

  • шахт ліфтових,
  • шахт вентиляційних,
  • брандмауерів.

До того ж блоки цього типу мають високий рівень морозостійкості, що обумовлюється наявністю пор. Волога, що замерзає, при низьких температурах пори заповнює і руйнування матеріалу запобігається за рахунок цього.

Якщо робити вибір між газобетоном та цеглою, то газобетон за багатьма параметрами перевершить цеглу. Цегла має теплопровідність у межах 0,22 до 0,8 Вт/м*К, а це вище, ніж у газобетону в кілька разів. Щоб у будівлі з цегли забезпечити сприятливий клімат, потрібно зводити стіни, що мають товщину 1,9 метра, або зробити додаткове утеплення будівельного об'єкта, а це за собою спричиняє суттєві витрати. Крім цього вага цегляної багатошарової кладки, що утеплює, має розмір 1 квадратний метр дорівнює 100 кілограмам. У такому разі потрібно зводити підсилений фундамент, а це веде до вкладення чималих коштів.

Потрібно брати до уваги і те, що властивості стін із цегли звукоізоляційні вдесятеро нижчі, ніж звукоізоляційні властивості газобетону.

Газобетон 3

Якщо вибирати між керамзитбетоном, пінобетоном та газобетоном, то газобетон знову стає лідером. Керамзитбетон важко піддається обробкам. Виготовлені з нього блоки мають геометричну форму огидну, це ускладнює проведення робіт з ним. Пінобетон при механічній обробці досить сильно кришиться, тому він не завжди має досить точну геометричну форму. До того ж показники теплопровідності у цих матеріалів приблизно в 2,5 рази гірші, ніж у газобетону.

Крім того, вибираючи між газобетоном і пінобетоном, потрібно врахувати, що вартість кладки пінобетонної з урахуванням на внутрішню та зовнішню штукатурку, монтажний розчин та трудовитрати складається за 1 квадратний метр близько 4,6 тисячі рублів. У газобетону аналогічні параметри дорівнюють 3 тисячам рублів. Якщо є альтернатива - газобетон або тепла кераміка, то потрібно звернути увагу, що вартість кладки керамічної стандартної цегли в середньому дорівнює 4,2 тисяч рублів, а кераміки з утеплювачем - 5,7 тисяч рублів.

Якщо порівнювати газобетон з полістиролом, потрібно врахувати, що полістирол поступається і за екологічністю, і за паропроникністю показниками газобетону. У полістирол міститься чимало шкідливих речовин.