Необхідна товщина зовнішніх стін із газобетону

У світлі постійного зростання цін на енергоносії проблема недостатньої енергоефективності будівель вимагає пильної уваги. Наразі «опалювати вулицю» стало недозволено дорого. Газобетон має фізико-механічні властивості, що дозволяють побудувати одношарову конструкцію стіни при дотриманні всіх нормативних вимог, що пред'являються до конструкцій, що захищають житлові будівлі.

Газобетон 1

Будівлі, що будуються в даний час, повинні відповідати новим нормативам енергоефективності, особливо, якщо йдеться про об'єкти державного будівництва. Приватні забудовники можуть виявляти більше гнучкості у вирішенні питання товщини стін, вибираючи розмір товщини, виходячи з наступних параметрів:

 • Фінансові можливості,
 • Запланованого виду палива для системи опалення (електрика, газ, солярка тощо),
 • Сезонність проживання.

Опір теплопередачі стіни з газобетону товщиною 365мм із щільністю D500 дорівнює R = 3,15 м²•˚С/Вт, а при щільності стіни D400 опір дорівнює R = 3,65 м²•˚С/Вт. Такі показники дозволяють зводити зовнішню стіну один шар газобетонних блоків. При бажанні додаткове утеплення зовнішньої стіни можна зробити за допомогою мінеральної вати з подальшою обробкою мокрою штукатуркою. У такому разі до приведеного значення опору теплопередачі газобетону додасться значення опору товщини шару теплоізоляції. Наприклад, теплоізоляція товщиною 50мм має значення опору 1,11.

Але додаткове утеплення принесе користь лише в тому випадку, якщо інші елементи конструкції будівлі (дах, вікна, фундамент тощо) повністю відповідають вимогам енергоефективності. В іншому випадку, неможливо досягти бажаного ефекту, оскільки тепло йтиме через інші елементи будівлі, тоді як витрати на будівництво зростуть.

Правильна організація зберігання та транспортування виробів з автоклавного бетону

При постачанні покупцям стінових блоків з автоклавного газобетону вони упаковуються у плівку та встановлюються на піддони. Транспортування та зберігання повинні здійснюватися за обов'язкового дотримання деяких правил:

 • При транспортуванні слід уникати зіткнень піддонів та їх горизонтального переміщення. Для цього при завантаженні в кузов піддони надійно закріплюються м'якими стропами.
 • Щоб уникнути механічного пошкодження, підйом та вивантаження піддонів здійснюються із застосуванням м'яких строп або спеціальної траверси. Сталеві стропи використовувати не рекомендується.
 • Під час будівництва та зберігання продукції з газобетону вона не повинна піддаватися впливу вологи. Піддони з газобетонними блоками і перемичками можна зберігати на рівній ущільненій площадці в штабелях з одним або двома ярусами висотою.
 • Складати армовані плити перекриття слід на підкладки з дерев'яних брусів.

У деяких випадках потрібне будівництво навісу, покритого гідроізоляційним матеріалом. Навіс потрібно робити під ухилом для кращого відведення води.

Відмінність автоклавного газобетону від пористого бетону, автоклавного пористого бетону, пінобетону та газосилікату інших виробників

Бетон комірчастий - це пористий каменеподібний штучний матеріал, в якому рівномірно розподілені повітряні осередки, що займають близько 90% загального обсягу блоку. Виготовляється він за допомогою затвердіння суміші з води, перетворювача, кремнеземистого компонента та в'язкої складової (вапняної, цементної або змішаної).

Газобетон

Істотними відмінностями між пористими бетонами є умови твердіння та принцип пороутворення. Розрізняють два методи пороутворення:

 • Утворення пористих пір внаслідок реакції гідроксиду кальцію та алюмінієвого порошку, що відбувається з виділенням бульбашок водню. Така реакція стала підставою для приставки «газо» до назв газосилікату та газобетону.
 • Утворення пористих пір у пінобетону відбувається внаслідок перемішування піноутворюючих добавок з газовою сумішшю.

Умови твердіння можуть бути такими:

 • Автоклавне твердіння під тиском вище атмосферного в середовищі насиченої пари.
 • Неавтоклавне твердіння в природних умовах або в камерах пропарювання при атмосферному тиску.

На практиці, при виготовленні пористих бетонів за методом пороутворення від виділення водню, найчастіше використовується автоклавне твердіння, за рідкісними винятками, а при виробництві пінобетонів воно не використовується.

Таким чином, технологічний процес виготовлення газобетону автоклавного дуже подібний до процесу виготовлення газобетону автоклавного комірчастого та автоклавного газосилікату, виробництва інших компаній. Однак фізико-технічні параметри готової продукції (морозостійкість, усадка, міцність і т.д.) можуть суттєво відрізнятися, оскільки залежать від особливостей виробництва та складу пористого розчину.

З іншого боку, відмінність автоклавного газобетону від неавтоклавних матеріалів (особливо від пінобетону) є суттєвими. Автоклавний газобетон має набагато більшу міцність, меншу вологість і більш точні геометричні розміри.

Зовнішнє відмінність автоклавного газобетону від пінобетону

Значне зростання виробництва та використання бетонів неавтоклавних, особливо пінобетону, пов'язане з тим, що їх виготовлення не потребує значних капітальних вкладень та може організовуватися повсюдно з ініціативи середніх та дрібних підприємців.

 • Автоклавний газобетон має білий колір, а пінобетон темно-сірого кольору.
 • Блок автоклавного газобетону значно легший за блок пінобетону такого ж розміру, так як щільність пінобетонного блоку дорівнює 600-800к/м3, а блок автоклавного газобетону має щільність 400-600 кг/м3.
 • Блок автоклавного газобетону має дуже чітку геометрію, точні паралельні грані з відхиленням +/- 1мм, а паралельність сторін пінобетонного блоку може мати відхилення до 10мм.
 • Автоклавний газобетон має рівномірну пористість за місцем розпилу, з практично однаковими за формою та розмірами осередками, а форма та розміри осередків пінобетону змінюється залежно від висоти блоку.

Застосування газобетону для будівництва саун, ванних кімнат та ін.

Газобетон 3

У приміщеннях з підвищеною вологістю та місцях, де на стіни безпосередньо впливає вода, на поверхню газобетонних блоків необхідно наносити гідроізоляційні склади. Дані склади та гідроізоляційні композиції, що використовуються для обробки газобетонної поверхні, повинні обов'язково бути модифіковані добавками з водоутримувальною здатністю не менше 98%. Сьогодні на ринку будівельних матеріалів представлено велику кількість таких товарів вітчизняного та зарубіжного виробництва від виробників гідроізоляційних систем.

Що мається на увазі під виразом «газобетон – дихаючий бетон»

Під терміном "Дихаюча стіна" розуміється властивість газобетону забезпечувати вільний прохід газів і пар через стіну зсередини приміщення без її зволоження, а також можливість надходження в приміщення негативно заряджених аероіонів.

Висотні обмеження у застосуванні газобетону

Висота несучої стіни з газобетону не повинна бути більш як п'ять поверхів включно, тобто не більше двадцяти метрів, а висота самонесучої стіни будівлі не більше дев'яти поверхів включно, тобто не більше 30 метрів.

Поява грибка та плісняви ​​на газобетонних стінах

Завдяки пористій структурі газобетону забезпечується його чудові паропроникні властивості. Це сприяє ефективному виведенню зайвої вологості з внутрішнього простору приміщення та з самих блоків, що дозволяє уникнути появи грибка, плісняви ​​та гниття.

Поняття клею для кладки блоків

Цей термін застосовується для сухої суміші, яку розводять безпосередньо перед використанням. Дана суміш аналогічна спеціальному розчину кладки, але зі спеціальними добавками. Застосування таких сухих сумішей на будівельних майданчиках дуже зручне, оскільки позбавляє необхідності доставки готового розчину. Необхідну кількість клейового розчину можна приготувати прямо на робочому місці. Для цього суху суміш засипають у відміряну кількість води і перемішують до отримання однорідної консистенції міксером.