Керамічна цегла є найбільш універсальним та екологічно чистим будівельним матеріалом, при цьому залишається доступною. Існує безліч різновидів цегли, тому її використання можливе у будь-якій ситуації. До якого виду буде віднесена цегла, залежить від сировини, способу її виготовлення, фактури лицьової сторони, характеристик порожнечі.

Керамічн цегла

Найчастіше зустрічається класифікація, згідно з якою керамічна цегла буває чотирьох видів:

  • Цегла повнотіла рядова;
  • Цегла пустотіла рядова – керамічна цегла такого типу також може називатися економічною, щілинною або самонесучою;
  • Облицювальна цегла – її назва говорить сама за себе, але ця категорія не однорідна, оскільки керамічна облицювальна цегла також може бути фасадною, фасонною, глазурованою, фігурною, ангобованою;
  • Пічна цегла, що має вогнетривкі властивості.

Незважаючи на цю широку класифікацію керамічної цегли, вибір покупців частіше заснований на більш простому підході – в якій якості використовуватиметься цегла – для звичайної кладки або для облицювальних робіт.

Будівельна керамічна цегла затребувана для зведення фундаментів, несучих стін, цоколів будівель, а тому до її зовнішнього вигляду немає особливих вимог. ЇЇ лицьова поверхня може мати неоднорідний колір, бути шорсткою, тому що згодом піддається обробці – фарбуванню, оштукатурюванню.

Облицювальна керамічна цегла більш універсальна, ніж цегла будівельна, тому однаково успішно використовується як для обробки, так для зведення несучих стін, фундаментів і димоходів. Така цегла відрізняється ширшою кольоровою гамою та рівною лицьовою поверхнею. До безперечних переваг облицювальної керамічної цегли слід віднести стійкість до низьких температур і грязевідштовхувальні властивості.

Знання класифікацій цегли керамічної та характеристик кожного з видів не завжди допоможе зробити правильний вибір, тому консультація фахівця при виборі не буде зайвою.