Клінкерна плитка – один із улюблених облицювальних матеріалів у Європі вже протягом кількох століть. Але на українському ринку цей справді унікальний матеріал з'явився нещодавно.

Зовнішній вигляд клінкерної плитки

Клінкерна плитка

Зовнішньо клінкерна плитка нагадує цегляну кладку – вона може стати дуже якісною та повноцінною альтернативою. Плитка має комплекс таких робочих характеристик, які не зустріти в інших облицювальних матеріалів.

Імітація цегляної кладки на клінкерній плитці така, що її неможливо відрізнити від оригінальної кладки. Більш того, кладка на плитці виглядає більш досконало, гармонійно і солідно - і всі ці якості вона повідомляє фасаду, який передбачений під її укладання. Клінкерна плитка – дуже легкий матеріал, який не обтяжує фасад, адже цегляна кладка використовується в оформленні не лише цегляних будинків.

Характеристики клінкерної плитки


Фасад будь-якого будинку піддається значному негативному впливу погодних умов, тому облицювальний матеріал, який використовується для його оформлення, повинен мати необхідні характеристики в області морозостійкості та вологостійкості. Морозостійкість клінкерної плитки не викликає сумнівів - вона здатна витримувати до 300 циклів заморозки, тому більш ніж ефективно протистоїть морозу та сильному вітру. Вологостійкість плитки підтверджується її низьким коефіцієнтом поглинання води (2-5%), що свідчить про те, що плитка не поглинає воду, а також не змінює колір та структуру під її впливом.

Технологія виробництва клінкерної плитки

Клінкерна плитка 2

Всі позитивні характеристики фасадної клінкерної плитки багато в чому диктуються саме технологією її виробництва - адже складається вона виключно з натуральної глини. Починається виробництво з того, що із чистої природної глини замішується так зване клінкерне тісто. Далі існує два сценарії: якщо плитка ручного формування, тоді форму їй надають вручну, але в більшості випадків все ж таки використовується спеціальне обладнання, яке і розподіляє готову масу за формами. Після етапу формування слідує етап сушіння, але основним моментом все ж є етап випалу. Випалювання плитки триває 36 годин у спеціальних печах, де підтримується постійна температура на рівні 1200° С. Саме на цьому етапі клінкерна плитка доводиться до досконалості, і не дивно, що після такого «випробування» вона здатна витримувати найскладніші умови експлуатації та ефективно протистояти руйнуванню .

Багато виробників по-справжньому якісної плитки дають на свою продукцію гарантію 50 років – вони гарантують повне збереження кольору та властивостей плитки протягом цього терміну. Секрет такої якості дуже простий – у процесі виробництва використовуються виключно якісні матеріали, навіть для фарбування плитки не приймаються штучні матеріали.

Колірна гама клінкерної плитки

Напевно, багатьох цікавить питання, що саме виробники використовують як барвник. Сторонні барвники для плитки практично не використовуються, тому що основний елемент плитки – сланцева глина, сама по собі має велику кількість відтінків. Певні кольори утворюються при змішуванні глини. Для того щоб досягти самих незвичайних кольорів плитки, її піддають випалу при певній температурі, яку контролює програма.

Клінкерна плитка з давніх-давен використовувалася для облицювання фасадів, але сьогодні вона надихає дизайнерів інтер'єрів, які вважають за краще використовувати саме її для декорування стін і облицювання камінів.