Його фортеці позаздрить будь-який римський гладіатор. Його братерське почуття викликає розчулення навіть у нерозлучних друзів. Він вийшов із води, але не промок. Він пройшов крізь вогонь, але став від цього лише сильнішим. Адже його звуть «будівельна цегла».

Слово «цегла» прийшло до нас з перської мови і спочатку означало глиняну субстанцію, яка була вручну зліплена дбайливими руками робітників, а потім обпалювалася в залізних печах при температурі 1100 градусів і вище. На сьогоднішній день практично все виробництво цегли механізоване і становить щонайменше 200 мільйонів екземплярів на рік.

Рядова будівельна цегла 1

Цей на вигляд непомітний будівельний матеріал залишається незмінно актуальним завдяки простоті монтажу, міцності та вмінню поглинати вологу.

Існує два основні види будівельної цегли - повнотіла і пустотіла.

Повнотіла рядова цегла має властивість без особливих зусиль переносити найвищі навантаження, тому найохочіше застосовується для будівництва несучих споруд, а також при закладці фундаменту. Переваги даного будівельного матеріалу безперечні:

1. Повнотіла цегла - один з рекордсменів за міцністю на стиск, так як її рівень за будь-яких обставин перевищує 100 кгсм2.

2. Працевлаштування з цим типом цегли - один диво, адже вони гранично прості і не вимагають особливої ​​майстерності.

3. Внаслідок чудового зчеплення складових цегли закріплені намертво, що дає можливість споруджувати практично цілі стійкі будови.

Рядова будівельна цегла 2

4. Лютневі морози воліють обійти ваш будинок з повнотілої будівельної цегли стороною, оскільки вони, як і ми, твердо впевнені в тому, що цей будматеріал має воістину високий рівень морозостійкості. Факти говорять самі за себе: по-перше, вищезгаданою цеглою завжди супроводжує послідовність періодів заморожування та відтавання; по-друге, вони легко переносять будь-які перепади температур.

5. У списку сміливців, що пройшли крізь «воду, вогонь та мідні труби», повинні значитися і повнотілі цеглини. Вони є вогнестійкими і мають непоганий показник поглинання вологи (приблизно 9-10%).

Однак усі ці якості будуть доступні лише у разі вибору якісної повнотілої цегли, що відповідає базовим вимогам. Загальноприйнятий стандарт передбачає такі характеристики:

- габарити повнотілої будівельної цегли складають 250x120x65 мм;

- зовнішній вигляд стандартної цегли ідеальний – плоскі ребра та прямі боки, а значить, горбатості та вм'ятини не роблять вашій покупці честі.

- крім того, правильно виготовлена ​​будівельна цегла видаватиме характерний дзвінкий відлуння при постукуванні.

Рядова будівельна цегла 3

Пустотіла рядова цегла, також відома як «щілинна» і «дірчаста», відрізняється від свого побратима підвищеним вмістом порожнин, які часом становлять 15-20% її маси. Іншими словами, цей тип цегли порожнистий і крихкий, але, в той же час, ідеально підходить як для будівництва зовнішніх стін, так і для зведення внутрішніх перегородок. І все ж, майте на увазі, що використовувати порожнисту цеглу для кладки фундаментів, цоколів або сирих приміщень - витівка сумнівна, тому в подібній ситуації краще побережіть нерви і віддайте перевагу послуги цегли повнотілої.

Основними позитивними якостями щілинної цегли вважаються:

  • теплоізоляційні характеристики, що досягли небувалих висот;
  • знижене навантаження на фундамент.

Однак не варто забувати і про зворотний бік монети. «Посаджена на дієту» пустотіла цегла занадто в'яла, щоб винести великі навантаження. Отже, для зведення несучих стін щілинні цеглини застосовуються в дуже малих кількостях при будівництві одно-і двоповерхових конструкцій.

Немаловажно також, яку марку будівельну цеглу ви вибираєте. Як правило, розрізняють п'ять найходовіших з них: М-75, М-100, М-125, М-150, М-200 (цифри позначають міцність за зростаючою). Оптимальним для будівництва об'єктів будь-якої структури та рівня складності є рядова цегла М-100, М-125, М-150.

І нехай ваше бажання збудувати будинок буде полум'яним, фундамент – міцним, а цегла – дзвінкими.