Призначення клінкеру полягає у захисті стіни від корозії та руйнування, а також у прикрасі фасаду будівлі. Максимальний захист стін забезпечує цеглу, яка має низьким рівнем поглинання пари та вологи, високим рівнем стійкості до перепадів температур та руйнування.

Чим обумовлена ​​необхідність захисту стін

У зазори стін разом із повітрям проникає волога у вигляді пари або конденсату при перепаді температур зовнішнього середовища. Стіна поглинає вологу і з внутрішнього простору приміщення та ззовні його. Але клінкерні стіни відрізняються низьким рівнем відведення вологи та мінімальними повітряними зазорами, тому в таких стінах обов'язково потрібно робити вентиляційні канали. Здійснюється це досить легко.

Вентиляційні коробочки

Рекомендації встановлення вентиляційних коробочок

При використанні теплоізоляційного матеріалу відстань від поверхні даного матеріалу до фасадної кладки повинна бути не меншою ніж 20-40мм (відстань в 40мм краща).

Для збереження стіни в сухому стані та підвищення теплоізоляційних характеристик повітряний зазор обов'язково роблять вентильованим, а також облаштують їх дренажною системою для відведення вологи від фасадної стіни. Для цього використовуються спеціальні вентиляційно-дренажні елементи.

Вентицяційні коробочки 2

По горизонталі встановлюють елементи за таким принципом:

  • На відстані сто сантиметрів один від одного, але не ближче ніж на 25 см від кута будови.
  • Над вікнами та під вікнами на відстані одного метра, але в будь-якому випадку їх має бути не менше двох штук за довжиною.

Вентиляційні коробочки розташовуються обов'язково строго один над одним.

По вертикалі елементи вентиляційно-дренажні розташовуються в наступному порядку:

  • У верхньому стінному ряду.
  • У нижньому ряду стінної кладки.
  • Безпосередньо на сам гідроізоляційний фартух.

Якщо висота стіни становить понад шість метрів, то посередині її розміщують ще один ряд вставок.