Залізобетон є одним із найбільш затребуваних будівельних матеріалів. До його складу входить залізна арматура, закріплена бетоном. Усі вироби цього виду прийнято коротко називати ЗБВ.

Завдяки тому, що до складу ЗБВ входить бетон в процесі експлуатації цей будівельний матеріал стає міцнішим. Процес стиснення компенсується завдяки арматурі, що працює на розтягування. Така взаємодія робить даний матеріал найміцнішим із усіх, що використовуються в даний час у будівництві і поки що не має конкурентів.

Існує багато різних видів ЗБВ, у цій статті ми розповімо про деякі з них.

Основні види виробів із залізобетону 1

Характеристика найчастіше використовуваних ЗБВ

Найбільш затребуваними із ЗБВ є:

 • фундаментні блоки,
 • плити перекриття,
 • палі,
 • дорожні плити та ін.

Для виготовлення фундаментних блоків використовують важкий бетон. Розрізняють кілька видів блоків:

  • Стрічкові - використовуються для зведення несучих стін, колон та рядів.
  • Стовпчасті – використовуються під стінами.
  • Окремі – використовуються під колонами.
  • Суцільні – встановлюються під усією площею будівлі.
  • Плитні – являють собою монолітну плиту, якій не страшні переміщення ґрунту, оскільки вона переміщається разом із ним.

Основні види виробів із залібетону 2

Блоки можуть відрізнятися за розміром, але вони мають прямокутну форму. Найбільш популярними є фундаменти стрічкові. Їх можна використовувати для зведення будинків з цокольними поверхами, підземними гаражами, підвалами та важкими стінами. Вони прокладаються суцільною лінією під усіма капітальними стінами: зовнішніми та внутрішніми.

Висока щільність, здатність переносити великі навантаження, високий рівень стійкості до низьких температур і впливу вологи, роблять фундаментні блоки незамінними для облаштування фундаментів будівель. Використовують цей матеріал для зведення стін у підвальних приміщеннях. Залежно від властивостей ґрунту, до складу можуть додаватись покращуючі характеристики матеріалу хімічні присадки. Монтуються фундаментні блоки кількома рядами на цементний розчин. Для будівництва стін будівель використовуються залізобетонні панелі.

Палі використовуються для створення стійкого міцного фундаменту. Поряд із ними часто використовуються і плити перекриття.

Плити перекриття можуть бути пустотні, нарізні та ребристі. Основне призначення плит - поділ споруди на поверхи по висоті, а також зведення конструкція будівлі, що несуть. На них припадає навантаження від ваги людей, меблів та обладнання, що знаходяться в будівлі. Однією з переваг цих іделій є можливість їхнього швидкого монтажу. Висока якість та невисока вартість плит перекриття зробили їх популярними для використання не лише будівельними організаціями, а й приватними особами.

Дорожні плити також широко використовуються в даний час. Найчастіше їх використовують для створення доріг тимчасового призначення, які при необхідності можна розібрати та використати повторно в іншому місці. Їх можна використовувати для укладання дорожнього полотна, яким здійснюється рух автомобілів, що мають велику вантажопідйомність. Завдяки стійкості до великих навантажень, дорожні плити використовуються не тільки для створення доріг для наземного транспорту, але і для повітряного транспорту. Під час посадки літак надає на посадкову смугу дуже великий тиск і будь-яке пошкодження смуги може призвести до трагічних наслідків. За таких умов використання дорожніх плит для укладання полотна є оптимальним рішенням. Популярність використання дорожніх плит постійно зростає, оскільки вони є чудовим рішенням у питаннях оперативного вирішення дорожніх проблем, це створює тенденцію для постійного вдосконалення цього матеріалу.

Основні види виробі із залізобетону 3

Однією з позицій лідерів продажу серед виробів ЗБВ є кільця колодязів. Кожен господар, що має присадибну ділянку, не проти вирити на ньому колодязь, проте ця робота дуже важка. Набагато простіше зробити свердловину та викласти її колодязними кільцями із ЗБ. Для того щоб зміцнити конструкцію з кілець використовуються кришки та днища, також виготовлені із ЗБ.

Вироби із залізобетону використовуються і для того, щоб захистити від корозії, викликаної ґрунтовою вологою, труби теплотрас. Для цього застосовують залізобетонні лотки, перевагою яких є легкість та швидкість укладання та практичність експлуатації. Такі лотки можуть бути протягом десятиліть.

Для встановлення ліній електропередач використовують залізобетонні стовпи-опори, стійки та опори освітлення. ЛЕП опори із залізобетону є найбільш надійними та безпечними конструкціями для цих цілей.

Щоб закріпити опори телеграфних, телефонних ліній та ліній електропередач, використовуються приставки, зроблені з важкого віброваного залізобетону.

Вироби із залізобетону, що використовуються для благоустрою територій

Одним із широко відомих виробів ЗБ є бетонні паркани, але в даний час вони не мають популярності.

А ось такі вироби як бордюри та тротуарна плитка мають великий попит. Плитка має різні форми та кольори і може застосовуватися для обробки садових доріжок, курортних територій, площ, тротуарів. Викладена цими виробами поверхня практична, має акуратний вигляд. Бордюри мають різний вигляд і можуть використовуватися як остаточний етап робіт з благоустрою території: виділення доріжок та клумб, відділення тротуарів, доріг тощо.

Отже, сучасне будівництво та благоустрій неможливе без використання виробів із залізобетону. Вони роблять наші житла міцними та довговічними.