Кажуть, що нове – це добре забуте старе. Дуже вірне твердження щодо одного із загальновідомих сьогодні і досить популярних будівельних матеріалів – пінобетону.

Пінобетон 1

Виробники постійно перебувають у пошуках економічно вигідного та універсального матеріалу, який відповідатиме побажанням споживачів та матиме зростаючий попит, і пінобетон на початку 90-х впевнено завоював саме таку репутацію.

Цікаво те, що цей матеріал почали виробляти ще в XIX столітті, але на той момент технології не дозволяли виготовляти його у великих кількостях та з низькими витратами. Для виробництва пінобетону потрібно не так багато компонентів - це цемент, пісок, вода і піна, а сам процес досить простий. Але в ті далекі часи як піноутворювач намагалися застосовувати бичачу кров, яка, вступаючи в реакцію з цементно-вапняковою сумішшю, утворювала піну. Зрозуміло, що такий спосіб не зміг стати поширеним. Пізніше, вже на початку ХХ століття, спробу повторили, додавши в цемент корінь мильнянки, або сапонарії, але знову результат не призвів до успіху – тоді переваги отриманого пінобетону не були такими очевидними, як зараз.

В наш час поєдналися два фактори, що впливають на популярність цього матеріалу: дорогі енергоносії (виробництво піноблоків не є витратним з точки зору енергії) та розвиток технологій, що дозволило застосовувати хімічні та біологічні піноутворювачі.

Пінобеон 2

Пінобетон – один із видів ніздрюватого бетону, і відрізняють його саме особливості виробництва: цей матеріал не вимагає обробки в автоклавних пристроях та здійснення хімічних реакцій. Все відбувається за допомогою механічного змішування, хоч, звичайно, на фінальних етапах піноблоки підлягають термообробці.

Якщо для будівництва вирішили купити піноблок, це говорить про одне: замовник явно знайомий із перевагами цього матеріалу. У чому вони?

Насправді, більшість характеристик схожі для всіх пористих бетонів, але пінобетон має кілька незаперечних переваг. По-перше, ціна на піноблок більш ніж лояльна. По-друге, цей будматеріал завдяки своїй структурі дуже легкий, а це, звичайно, великий плюс під час здійснення логістики та кладки. Крім того, ця якість дає можливість економити на фундаменті, адже чим менше навантаження на несучі конструкції, тим менша їх вартість.

Але, незважаючи на свою легкість, пінобетон - міцний і довговічний матеріал. Наприклад, малоповерхові будинки (до 3-х поверхів) з нього будують без зміцнення залізобетонним каркасом. Існує кілька марок міцності, залежно від яких піноблок використовується для різних цілей: зведення стін, створення внутрішніх перегородок або звуко- та теплоізоляційних прокладок. До речі, саме пористість дозволяє застосовувати цей матеріал як ізоляційний, адже він чудово тримає стабільну температуру в приміщенні та захищає від зовнішніх шумів. Піноблок хороший ще й своєю безпекою у всіх сенсах: він вогнетривкий (витримує близько 2-х годин під впливом відкритого полум'я без деформації), нетоксичний, взагалі нешкідливий для людей та не пропускає вологу.

Пінобетон 3

Важливою перевагою пінобетону є ще й легкість у обробці та монтажі: його можна розрізати, надавати блокам потрібну форму, свердлити, садити не на цемент, а на спеціальний клей.

Однак, поряд з такою кількістю переваг, потрібно врахувати такі нюанси, як зовнішня непривабливість матеріалу. Він обов'язково вимагає зовнішнього оздоблення, тому плануючи будівництво, потрібно заздалегідь вирішити, яким чином буде "наводитися краса".

І ще через низьку собівартість і технологічну простоту виготовлення з'явилося багато кустарних виробництв, що створюють продукт низької якості. Щоб купити хороший піноблок, потрібно уважно поставитися до збору інформації про виробника та постачальника, порівняти ціни на піноблок (вони повинні відповідати загальному рівню на ринку).

Адже, як і у всьому, у будівництві найважливіше – знайти надійних та професійних партнерів!