Шлях, яким слідує успішна людина до власної мети, має бути твердим і яскравим. Саме тому у світі виникли фігурні елементи мощення. Вузькою доріжкою або широким бульваром, у передмісті або в центрі мегаполісу, в яскравому екстер'єрі дитячого майданчика, а може, і в аскетичному оздобленні автозаправної станції – скрізь благородна композиція бруківки доповнює місцевий колорит ландшафтного дизайну. Одночасно з крилатими виразами та досягненнями цивілізації з Стародавнього Риму до нас прийшло й мощення тротуарної плитки. Так почалося розкішне облаштування міських площ, парків та садів. Фігурні елементи мощення спочатку були кам'яні, і з середини ХХ століття поширилася і бетонна бруківка. Мощення заполонило весь світ, перетворившись на невід'ємну деталь в естетиці дорожнього ансамблю та архітектурної споруди.

Тротуарна плитка

Наразі фігурні елементи мощення використовують для обробки верхнього шару алей та тротуарів, пішохідних та садово-паркових доріг, площ та майданчиків поряд з будинками. Бетонна бруківка підходить до всіх поверхонь дорожнього покриття та витримує будь-які навантаження. У сучасному будівництві створення орнаментів із бетонної бруківки є вишуканим мистецтвом. Різноманітність конфігурацій та кольорова гама роблять фігурні елементи мощення популярним та зручним матеріалом.

Використання ФЕМ ТМ "Авеню"

Фігурні елементи мощення (у побуті часто називають тротуарною плиткою) «Авеню» призначені для влаштування верхнього шару тротуарів, пішохідних доріжок, садовопаркових доріг, пішохідних майданчиків, алей, дворів, стоянок транспорту, автомобільних доріг загального призначення, промислових доріг, майданчиків заправ зупинок громадського транспорту, перонів вокзалів тощо. Різноманітність конфігурацій та кольорова гама перетворили плитку ТМ «Авеню» на дуже популярний матеріал. А такі характеристики, як зносостійкість та морозостійкість, гарантують багаторічну службу в умовах нашого клімату. Вибір плитки визначається за видом дорожньої поверхні, навантаженням на неї, способом відведення осадових та талих вод, а також залежно від зовнішнього вигляду та техніки укладання (вручну або із застосуванням механізмів). Можливості використання ФЕМ ТМ «Авеню» безпосередньо пов'язані з їхньою висотою – чим вона більша, тим більша міцність, тим ширший спектр використання.

40 мм

Тротуарна плитка

Для тротуарів, пішохідних доріжок

60 мм

Тротуарна плита

Для тротуарів, пішохідних доріжок, площ, майданчиків для легкового транспорту, доріг з неінтенсивним рухом (при відповідному розрахунку та влаштуванні шару, що підстилає)

80-100 мм

Тротуарная плитка

Для автошляхів з інтенсивним рухом, промислових об'єктів (при відповідному розрахунку та влаштуванні підстилаючого шару) *

* У покриттях, призначених для руху автотранспорту, повинна застосовуватися плитка із зубчастими, криволінійними профілями бічних площин (типу «Фалка», «Подвійне Т» тощо). Таким чином забезпечується зчеплення між окремим камінням і стійкість до впливу горизонтальних зусиль зусилля від гальмівних навантажень автотранспорту.

Тротуарна плитка

Переваги ФЕМ ТМ «Авеню»:

  • Екологічна чистота та міцність. Під час природного кліматичного нагрівання бетонна плита тротуарна не розм'якшується і зберігає міцність. На відміну від асфальту, вона не виділяє летких шкідливих речовин. ФЕМ ТМ «Авеню» виготовляється з екологічно чистих матеріалів.
  • Повна свобода вибору естетичного вигляду майданчика чи доріжки. Асортимент форм плитки та широка кольорова гама відкривають широкі можливості для дизайнерів. Можна підібрати стильове рішення, яке легко і просто втілюється у життя.
  • Відсутність калюж. На поверхні плиткового покриття не утворюються калюжі, так як вода вільно проходить через проміжки між плитками. Все, що потрібно – це точне виконання всіх технологічних вимог під час мощення.
  • Стійкість до погодних умов та хімічних сполук. ФЕМ мають високу стійкість до низьких температур. Великі температурні коливання не шкодять плитці. Крім того, плитка ТМ «Авеню» максимально стійка до активних хімічних речовин – солей, інших хімічних сполук, які завдають значних пошкоджень асфальту та інших видів дорожнього покриття.
  • Багаторазове використання під час ремонтних робіт. При необхідності проведення ремонтних робіт (наприклад, прокладання підземних комунікацій) тротуарну плитку можна легко зняти, провести необхідні роботи та укласти знову. У середньому витрати на експлуатацію покриття з ФЕМ у 8 разів менші, ніж асфальтового покриття. Жодний інший вид покриття в комплексі не має таких переваг.